Etap 1

Jako pierwszy element przykleiłem szablon trzonu godła (folia ma na tyle dobry klej, że można się kilkakrotnie przymierzyć do prawidłowego umiejscowienia elementu, w przypadku, gdy nie uda nam się tego zrobić za pierwszym razem). Następnie przystąpiłem do naklejania zewnętrznego zarysu, uważając, aby szczelina między szablonami pozostała mniej więcej tej samej szerokości. Do tego etapu jedna uwaga praktyczna jeżeli folia ulegnie zmarszczeniu, nie należy jej naciągać na siłę, lepiej po prostu odkleić i spróbować ponownie.


Etap 2

Po spasowaniu tych elementów, odkleiłem trzon godła (będzie niezbędny w dalszym ciągu naszych prac malarskich), pozostawiając zewnętrzny zarys. Jako, że używam farb akrylowych, a żółta Pactra jest kolorem słabo kryjącym, zastosowałem biały podkład. Dotyczy to zarówno godła jak i numeru za kabiną oraz numerów na sterze kierunku. Wszystkie powierzchnie naokoło malowanych znaków należy dokładnie zabezpieczyć przed zapyleniem farbą z aerografu

Etap 3

Po położeniu białego podkładu położyłem pierwszy kolor godła i numeru seryjnego. Przy malowaniu numerów efekt był widoczny od razu.

Etap 4

Po wyschnięciu żółtego koloru przyszedł czas na kolor czerwony. Odpowiedni element szablonu został naklejony w miejscu, które miało pozostać żółte. Po tej czynności naniosłem kolor czerwony. Istotną sprawą było spasowanie tych części wewnątrz głównego szablonu. Mogłoby się później okazać, że reszta elementów maski nie zmieści się wewnątrz.

Etap 5

Polega on na zasłonięciu miejsca, które ma pozostać w kolorze czerwonym. Używamy do tego celu odpowiedniego elementu szablonu. Teraz możemy nałożyć kolor biały, którym malujemy oko ptaka. Po wyschnięciu białej farby wklejam odpowiednią maskę, która białe oko zamaskuje.

Etap 6

Po zamaskowaniu białego oka, pozostaje do wykonania ostatnia czynność naniesienie czarnego koloru podkreślającego granice barw. Po tak przeprowadzonej operacji maskowania i malowania, byłem pełen obaw o efekt finalny.

Po zdjęciu wszystkich masek moim oczom ukazał się taki oto obraz.…