Na model naniesiony kamuflaż. Szablony zaczynamy nanosić po całkowitym wyschnięciu farby. Czas ten jest różny dla różnych gatunków farb. Okres 48 godzin jest czasem optymalnym.

Naklejamy szablon pod biały kolor tła godła dywizjonowego. Folia ma na tyle mocny klej, że próby z dokładnym umiejscowieniem godła można powtarzać kilkakrotnie. Należy pamiętać, aby nie naciągać folii na siłe, bo może ulec deformacji. Lepiej jest zdjąć folię i przykleić jeszcze raz, jeżeli uważamy, że leży w złym miejscu.

Rysunek przedstawia sposób trzymania aerografu. Farba powinna być natryskiwana prostopadle do malowanej powierzchni. Gęstość farby powinna być tak dobrana, aby zasychała zaraz po zetknięciu z modelem. Za gęsta farba może tworzyć tzw. progi, natomiast za rzadka może spowodować podciekanie farby pod szablon.

Naniesiony biały kolor tła. Należy pamiętać o tym aby zakrywać zawsze większą powierzchnię modelu, unikniemy w ten sposób zanieczyszczenia innych powierzchni modelu drobnymi cząsteczkami natryskiwanej farby.

Zdjęta folia i szablon. Widać tło godła.

Zakończone malowanie godła. Białe tło zostało przysłonięte szablonem i pomalowane kolorem czerwonym. Po zdjęciu szablonów efekt końcowy widoczny na zdjęciu.

Malowanie znaków rozpoznawczych proponujemy zacząć od koloru najjaśniejszego, w tym przypadku jest to biały kolor okręgów.

Jak w przypadku godła zasłaniamy większą powierzchnię skrzydła, aby ustrzec się ewentualnego "zachlapania" sąsiednich powierzchni.

Przy nakładaniu większych znaków np. współosiowych można się wspomóc dodatkowymi paskami, które pomogą nam przenieść cały znak na model. Unikniemy w ten sposób mozolnego wklejania poszczególnych elementów znaków.

Po pomalowaniu białą farbą tła znaku, przyklejamy element szablonu, który ma pozostać biały.

Naniesienie farby granatowej.

Znak rozpoznawczy po zdjęciu szablonów.

W każdym zestawie znajdują się maski do malowania szkła osłony kabiny.

Nasze maski również pozwalają na zabezpieczenie wewnętrznej strony oszklenia kabiny.

Malowanie szczęki należy rozpocząć od dokładnego nałożenia maski pod kolor biały, która jest jednocześnie zarysem całego elementu.

Kilka cienkich warstw emalii powinno wystarczyć , aby pokryć powierzchnię szczęki dokładnie kolorem białym. Należy robić przerwy między położeniem kolejnych warstw tak , aby emalia dokładnie związała się z podłożem.

Po dokładnym wyschnięciu emalii białej nałożyć szablon maskujący białe kły szczęki.

Pomalowanie wypełniającym szczękę kolorem szarym.

Nałożenie maski na kolor szary...

.... pomalowanie kolorem czerwonym wnętrza szczeki...

...i na koniec zabezpieczenie całej szczeki przed pomalowaniem czarnej obwódki.

Szczęka wraz z obwódką po zdjęciu szablonów.

Model ukończony na podstawce. Nakładanie masek i dokładne operowanie strumieniem emalii wydobywającej się z aerografu wymaga wprawy i wielu ćwiczeń, ale efekt końcowy czyli maksymalne upodobnienie Waszego modelu do oryginału warte jest poświęcenia kilku godzin pracy.